Udělejte dětem radost novým vozovým parkem

Holky i kluci každého věku většinou jen co zvládnou sedět, chtějí dosáhnout na hračky, které jezdí a dá se na nich či v nich jezdit. Zvlášť, pokud máte doma děti dvě a starší již jezdí např. na odrážedle, to menší se po něm bude rychle také „sápat“. Potěšit potomky něčím, na čem se dá jezdit, není těžké.

Elektrické čtyřkolky

Hitem posledních let jsou dokonale propracované elektrické čtyřkolky a různá jiná autíčka nebo motorky. Jsou to dokonalé napodobeniny skutečných vozidel.

Podle čeho ale čtyřkolku vybrat, abyste byli spokojeni? Určitě se zaměřte na výdrž baterie při jízdě i dobu jejího nabíjení. Podstatná je i rychlost a výkon motoru. Sledujte i to, jak těžké dítě uveze. Počítejte s tím, že s elektrickou čtyřkolkou nebude moct dítko jezdit nerovným nebo kopcovitým terénem. Jsou stvořeny pro rovné povrchy, jako např. v bytě, na dvorku, terase či při procházce venku. Jestliže se pro ni rozhodnete, děti budou určitě nadšené.

Odrážedla pro menší děti

Na elektrických „mašinách“ by měly jezdit děti až od tří let. Přece jen, je potřeba zručnost i rozumové vyspění dítka. Pro ta nejmenší jsou skvělá plastová odrážedla. Třeba odrážedlo, které vypadá jako hasičský vůz. Dítě na něm sedí obkročmo, k dispozici je mu základní nutné vybavení, jako třeba košík za sedadlem na přepravu nákladu, nebo tlačítka pro aktivaci sirény a majáku. Auto vydává zvukové efekty, má vzadu mechanismus zabraňující převrácení dozadu, kolečka opatřená gumovým pásem pro větší přilnavost, vysoké opěradlo pro pohodlí hasiče…

Větším malým dětem můžete směle koupit kovová odrážedla na dvou kolech, díky nimž se naučí výborně držet rovnováhu a přejít na klasické kolo pro ně bude mnohem jednodušší.

Bohatý výběr elektrických autíček i rozmanitých odrážedel najdete na hrackarstvieu.cz.