Údržba automobilu a pneumatik: Jak připravit auto na zimu?

Zimní období už klepe na dveře a spolu s ním přichází i čas, který musíte věnovat svému vozidlu. Potřebujete ho dát dohromady, aby byla jízda v něm nejen bezpečná, ale také bezstarostná. Co všechno je třeba udělat s příchodem zimy?

 

Čas zimních pneumatik

Kromě toho, že jde o zákonnou povinnost, výměna letních pneumatik za zimní ovlivňuje i vaši bezpečnost během jízdy. Zimní pneumatiky jsou nutností v případě, že je vozovka zasněžená a v zimě můžeme předpokládat, že k podobné situaci dojde. Nemluvě o tom, že v případě, že pneumatiky nevyměníte a budete mít nehodu, pojišťovna vám nemusí škodu proplatit.

Jestliže si nejste jistí, jak na výměnu pneumatik, můžete se podívat na videa nebo návody. Pokud se do toho ani tak nechcete pouštět svépomocí, navštivte pneuservis, kde vám profesionálové ve výměně pomohou.

 

Nezapomeňte ani na zimní kapaliny

Zima není jen o pneumatikách, myslet byste měli i na zimní kapaliny. O olej si dělat starosti nemusíte, jde totiž o nemrznoucí směs, která je vhodná i do nízkých teplot. Co však musíte vyřešit je kapalina do ostřikovačů a palivo.

Může se vám stát, že vám letní kapalina v zimě zamrzne. Co se týče paliva, zimní variantu výrobci prodávají již od 1. listopadu, takže nejlepší bude, když do té doby spálíte letní benzín či naftu.

 

Jezděte opatrněji

A samozřejmě, nesmíme zapomenout ani na styl jízdy. Jezdit byste měli opatrněji, protože špatné počasí je jako stvořené pro dopravní nehody. Mnozí řidiči jezdí přehnaně rychle, nebo naopak pomalu v případě jemného deště. Zapomínat byste neměli ani na kluzký povrch.

 

Pokud máte problém, navštivte pneuservis

V případě, že potřebujete dát stav svých pneumatik před zimou zkontrolovat, navštivte pneuservis v Praze, či ve vašem nejbližším městě, kde se o vše postarají.

Údržba o auto se může jevit komplikovanější právě v zimních měsících. Většina řidičů zimní cestování nemá v oblibě a snáší ho hůř než v létě. Bohužel, určitým nutnostem se jednoduše nevyhnete. Pozitivní ale je, že pokud vše uděláte správně, váš automobil se bude těšit dlouhé životnosti.