Údržba bazénové vody pomocí přípravků na bázi aktivního kyslíku

Teplé počasí se letos hlásí dříve než obvykle a teplých dnů už rychle přibývá. Zanedlouho nás již opět budou čekat starosti s čištěním bazénů a s údržbou bazénové vody. Nejčastěji se k údržbě bazénové vody využívá chlorová chemie. Chlor ovšem není jedinou účinnou látkou, pomocí které lze dosáhnout žádoucí kvality bazénové vody. Bazénovou vodu můžete v průběhu koupací sezóny ošetřovat také přípravky bazénové chemie na bázi aktivního kyslíku.

Kyslíková bazénová chemie je na vzestupu

Samozřejmě, že se nejedná o klasický kyslík ve vzduchu, který by dokázal čistit vodu. Kyslíková chemie do bazénů obsahuje speciální účinné látky na bázi aktivního kyslíku. V oblasti čištění bazénové vody dokáže kyslíková chemie dosahovat stejně kvalitních výsledků jako chlorová chemie, ale na rozdíl od aplikace přípravků chlorové chemie  při použití výrobků na bázi aktivního kyslíku nepřejímá bazénová voda pro někoho nepříjemný pach chloru, který je pro chlorovou chemii charakteristický.  Bazénová voda, ošetřovaná bazénovými přípravky kyslíkové chemie, nedráždí pokožku a sliznice plavců a tento způsob údržby bazénové vody je proto velmi vhodný pro uživatele domácích bazénů s citlivou pokožkou či kožními problémy.

Jakou podobu mají přípravky bazénové chemie na bázi aktivního kyslíku?

Formy přípravků kyslíkové chemie mohou být různé. Stejně tak, jako její účinnost. Vždy záleží na konkrétním výrobci. Bazénová chemie PWS je produktem české společnosti Techneco, která se zabývá vývojem i testováním všech typů přípravků bazénové chemie. Nabízí různé druhy přípravků bazénové chemie a jednou z kategorií těchto produktů je také kyslíková chemie značky PWS. Z nabídky tohoto druhu bazénové chemie můžete vybírat PWS OXY tablety velikosti mini pro malé domácí bazény i maxi pro střední a velké domácí zahradní bazény. Dalším prostředkem jsou OXY krystaly a nechybí ani kapalné přípravky, tzv. kyslíkové aktivátory. Správná aplikace těchto přípravků do bazénové vody dle návodu a doporučení výrobce zajistí čistou a jiskřivou vodu ve Vašem bazénu a letní koupání si opravdu užijete. 

Kompletní nabídku najdete na www.eshop.techneco.eu.