Ultrabook pro studenta: Jak levně pořídit manažerský stroj?

Výkonný ultrabook za cenu kolem deseti tisíc? Díky finanční dostupnosti repasované výpočetní techniky si teď spolehlivé manažerské stroje mohou dovolit i studenti. Ultrabook Dell Latitude E7240 dobře vypadá a navíc má co nabídnout i po uživatelské stránce.

 

Design a ověřená kvalita provedení

Dell Latitude E7240 je ověřeným ultrabookem s dobrou výdrží a skvělou odolností. K dostání je s dotykovým displejem, ale také v „nedotykové” variantě. Ta se liší stříbrným provedením s hliníkovým víkem – dotyková verze je naproti tomu z měkčeného karbonového vlákna, které lépe ochrání displej.

Na odolnost ale výrobce Dell dbá u všech svých modelů a v případě Latitude E7240 tomu není jinak. Šasi splňuje přísné vojenské standardy a stroj je testovaným při vysokých teplotách simulujících uzavřený automobil při přímém slunci. Důkladným testem prochází konstrukce ultrabooku také z hlediska častého otevírání a zavíraní.

 

Vyměnitelná baterie pro ještě delší výdrž

Trochu navrch má varianta s dotykovým displejem ve Full HD rozlišení, jinak se ale oba stroje liší hlavně vzhledem a je na každém, který se mu bude více líbit a jestli docení možnost ovládat ultrabook přímo na monitoru.

Ultrabook má precizně pořešenou konektivitu – slot na paměťovou kartu, USB nebo klasické HDMI jsou samozřejmostí, stejně tak možná využijete čtečku paměťových karet. Baterie je vyměnitelná, takže i kdyby po nějaké době používání přestávala stačit vašim požadavkům, není problém přikoupit novou a dosáhnout stejné výdrže jako zcela nové ultrabooky.

 

Na cesty i do studovny

Repasovaný ultrabook Dell Latitude E7240 pořídíte za cenu kolem 10 000 Kč. Za solidní peníze tak získáte stroj, se kterým není problém pracovat i při delší cestě vlakem a navíc na něm bez problému odvedete spoustu práce při jakémkoliv typu studia.