V zimě je větrání důležité také

Mnoho českých domácností řeší problémy se vznikem vlhkosti a plísně. Zajistit dostatečné větrání interiéru v létě není takový problém. Prostě se otevřou okna dokořán. Co ale v zimě, když je dlouhodobé otevření okna dokořán téměř vyloučeno a ještě by otevřenými okny unikala spousta drahocenného tepla? Zanedbání větrání v zimě má ale za následek zvýšenou vlhkost v místnostech a také vznik plísní.

 

 

 

Vlhkost se v interiéru hromadí stále

Vznik vlhkosti v interiéru se omezuje jen velmi špatně, protože vlhkost vzniká neustále, i při naprosto běžných činnostech. Nejvíce vlhkosti vzniká v koupelnách, ovšem odsud se vlhký vzduch dostává i do ostatních částí interiéru. Velký vliv na vznik vlhkosti má také vaření nebo i tak běžné činnosti, jakými je zalévání květin nebo vytírání podlahy. Při těchto činnostech nastává k výraznému vlhnutí interiéru, které je potřeba řešit větráním. Jak ale účinně větrat, aniž bychom z místností odváděli okny všechno nashromážděné teplo.

  

Řešení přináší společnost PAVLŮ-Complex, s.r.o.

Řešením, jak neztrácet z interiéru drahocenné teplo a zároveň každou místnost v interiéru větrat mohou být solární ventilace od společnosti PAVLŮ-Complex, s.r.o. jedná se totiž o solární panely, které do místnosti přivádí vzduch zvenčí a zároveň odvádí vlhký vzduch ven z místnosti. solární panel může být umístěn na stěna domu nebo na jeho střeše. Vzduch, který bude pronikat do místnosti nejprve projde přes tento panel, kde se díky solární energii ohřeje. Do místnosti pak bude hnán ventilátorem v zadní části panelu, který funguje také na solární energii. Provoz těchto zařízení je tedy s minimálními náklady. Navíc mohou být solární ventilace propojeny také s LED displejem na zdi v místnosti. Na tomto displeji si můžete jednoduše navolit optimální a vyhovující frekvence větrání.

  Více informací naleznete na www.solarniventilace.cz.