Víte jak pečovat o pískomila

Pískomilové jsou svým hbitým tělíčkem podobní myším. Poznáte je podle typických černých oček a krátkých předních pacek. Dokáží je využívat k uchopení předmětů a potravy. Zadní tlapky naopak využívají k nejrůznějším úskokům a překvapivým výpadům. Mezi další charakteristické vlastnosti patří dlouhý ocásek zakončený štětinkou chlupů. Jejich původ pochází ze stepí, pouští Mongolska a polopouští. Samozřejmě jsou k nalezení i v ostatních částech světa jako například v severní a severovýchodní Číně. Jedná se o ryze nočního tvora, jelikož byl kvůli horkým dnům nucen opouštět svou noru až v noci. Při nákupu tohoto hlodavce počítejte s menším rozruchem v dobách kdy spíte.

 

Pískomil je zvědavý a akční

Pískomilové jsou jako ostatní hlodavci velmi zvědavá zvířátka, která se zajímají o dění kolem sebe. Kromě toho vynikají v neutuchající energii. Neustále něco dělají, zkoumají nebo okusují. Z pravidla nekoušou a jdou celkem snadno ochočit, takže je mlžete bez obav chovat i u dětí, ale zpočátku ho naučte na citlivé doteky, děti jsou v tomto trochu neurvalý.

Pískomil by je tak mohl pokousat v případě, kdy by se bránil nepříjemnému tahání. V přírodě žijí ve skupinách, proto si vždy kupte minimálně dva. Samota je pro ně nepříjemná a váš hlodavec by vám to dával po několika dnech najevo.

 

Pískomil a kvalitní potrava

Stejně tak jako ostatní zvířátka, tak i pískomil vyžaduje nenáročnou, přes to kvalitní potravu. Pískomilové se živí především ovsem, pšenicí, ječmenem, prosem, kukuřicí a to vše v malém množství. Vyváženou stravu si můžete zajistit nákupem kvalitního krmiva s optimálně vyváženým složením.

Přijměte pozvání k návštěvě chovatelského centra, kde mimo jiné naleznete i ohromné množství chovatelského sortimentu, předmětů a dalších nezbytností pro správnou péči o hlodavce. Navštivte internetové stránky na adrese http://hlodavci.zviratadoma.cz/.