Voda je ideální nápoj pro zdraví

Nedostatek tekutin v těle nám umí způsobit nepříjemné zdravotní obtíže. Máme to na paměti, snažíme se dodržovat pitný režim a abychom na něj nezapomínali, můžeme využívat i různé aplikace, která nám budou pravidelně připomínat, abychom se napili. Který nápoj je ten nejvhodnější?

 

Voda, voda a opět voda

Samozřejmě je nejlepším nápojem voda, která je pro nás nejpřirozenějším zdrojem tekutin. Máme to obrovské štěstí, že žijeme v místech, kde pro získání čisté a nezávadné vody stačí otočit vodovodním kohoutkem. Odborníky je doporučováno pravidelně pít, i když nemáme pocit žízně, protože tento pocit je už známkou mírné dehydratace. V případě, že budeme tyto signály těla ignorovat, přidají se další potíže, jako je bolest hlavy, únava, neschopnost se soustředit, roztěkanost a nervozita. Častou překážkou v pití vody je její chuť, kterou ale již dokážou upravit vodní filtry. Voda z kohoutku je sice čistá a její kvalita je pečlivě hlídaná, přesto se můžeme potkat s pachutí chlóru. Té se lze zbavit tím, že vodu necháme odstát, ale pak bohužel trpí kvalita, nebo pomůže filtr na odstraněné chlóru z pitné vody. Takto upravená voda má skvělou chuť a jejímu pití se už nemusíme vyhýbat. Dodržet pitný režim tak je mnohem jednodušší.

 

Když voda chutná

Právě chuť vody je hlavním důvodem, zda ji pijeme rádi nebo raději sáhneme po sladké limonádě. Přestože je kohoutková voda pečlivě hlídaná a čištěna, je u nás používána i k praní a osobní hygieně. Může tak obsahovat stopové pozůstatky pesticidů, hormonů nebo antibiotik a dalších nečistot. Filtry na pitnou vodu pomohou odstranit tyto látky, které jsou pro náš organismus škodlivé. Naopak ty prospěšné, jako vápník, jód, hořčík a další, jsou ve vodě zachovány.

Filtrovaná voda je chutná a je také nejlepší volbou pro náš organismus. Správný pitný režim ocení náš mozek i naše pleť, která bude hydratovaná zevnitř, a zmizí i nepříjemné projevy dehydratace.