Vše, co jste chtěli vědět o svatebním focení

Chystáte svůj velký den a chcete mít pohádkovou svatbu, na kterou jen tak nezapomenete? Naplánujte si svatební focení a svůj den si uchovejte nejen v myslích, ale také na fotografiích. Inspirujte se tipy, jak zvládnout focení co nejlépe.

 

Pohodlí na prvním místě

Při plánování svého velkého dne spousta párů přemýšlí nad vhodným místem k focení. Najděte takové místo, na které nebudete muset dlouho cestovat z místa obřadu. Mělo by se jednat o místo, které je pro vás i váš protějšek něčím vzácné. Může to být místo nového bydliště, hrad v blízkém okolí, zámecká zahrada nebo třeba park, kde jste spolu byli na prvním rande.

 

Jak na přirozený vzhled

Rozhodně byste se neměli fotit v oblečení, které vám nepadne a které vás tlačí. Nejen na focení, ale hlavně na celou svatbu si vybírejte pohodlné svatební šaty, které zvýrazní vaše přednosti a případné nedostatky chytře skryjí. To stejné platí u pánského svatebního obleku. V ideálním případě by měl být upravený na míru a neměl by být ani velký ani malý. Věřte, že nejen na fotkách budou veškeré nedostatky a chyby vidět.

 

Najít svatebního fotografa

Velkým problémem se může zdát hledání svatebního fotografa. V ideálním případě vsaďte na někoho ověřeného. Může to být fotograf, který byl na svatbě vašich přátel nebo někdo, kdo vám dělal například partnerské fotografie. Je dobré zjistit si na začátku, jestli se s daným fotografem shodnete na stylu focení. S fotografem si musíte rozumět jako s člověkem, jen tak dokáže na fotkách zachytit ty pravé emoce.

 

Jak se připravit

Rozhodně si nemusíte trénovat žádné pózy ani úsměvy před zrcadlem. Nejlepší rada od nevěst i ženichů, kteří už mají svatební focení za sebou, je rozhodně zůstat sám sebou. Vsaďte na svou přirozenost, nebojte se smát, když se vám bude chtít, nebojte se vystrčit jazyk nebo udělat vtipnou grimasu. Dělejte vše, co zrovna chcete a cítíte, jen dejte pozor na to, co vám vaše svatební nebo společenské šaty dovolí.

 

Na co si dát pozor

Dejte si pozor na to, aby vaše fotografie nepůsobily příliš strojeně a uměle. Nebojte se ani focení v dešti nebo ve sněhu. I potemnělé počasí má zajímavou atmosféru a vaše svatební fotky budou vypadat skvěle a neobvykle. Myslete také na to, abyste neukázali víc, než chcete a pamatujte, že mnohé nedostatky jdou odstranit nebo upravit před samotným tiskem fotografií. Hlavně si svůj svatební den i fotografování užijte naplno.