Výhodná investice do vlastního bydlení

Při rozvažování zda žít v nájmu, nebo si pořídit vlastní bydlení, je třeba vzít v úvahu všechny okolnosti, jako je věk, příjmy, vlastní prostředky, vlastní pozemek nebo byt. Nejčastějším a nejdůležitějším zdrojem financování bydlení bývá vedle stavebního spoření hypotéka.

 

 

Hypotéka se může stát dobrou investicí do vlastního majetku, protože peníze, které byste nenávratně vydali za nájem, vám vlastně zůstávají a navíc ceny nemovitostí v dlouhodobém horizontu rostou, takže se hodnota vašeho majetku bude plynule zvyšovat. Cenu starší nemovitosti, kterou jste zdědili nebo výhodně koupili, je možné zvýšit rekonstrukcí, nejčastěji to bývá nová střecha, zateplení, nová koupelna či kuchyň.

Mezi základní hypoteční úvěry patří Hypotéka na byt v osobním vlastnictví, která se poskytuje na koupi bytu, na vypořádání majetkových poměrů spojených s bytem v osobním vlastnictví, na zaplacení dříve profinancovaných prostředků. Hypotéka na dům je určena na koupi rodinného domu, podmínky jsou podobné jako u předchozí hypotéky a u Hypotéky na stavbu či rekonstrukci. Tyto hypoteční úvěry se poskytují v maximální výši 70 % odhadní ceny pořizované nemovitosti, nejméně však 300 000 Kč. Splátky lze rozložit do 40 let, takže měsíční výdaje nemusí tolik zatěžovat rodinný rozpočet.

Pro ty, kteří uzavřeli hypoteční smlouvu před několika lety za podmínek, které byly mnohem nevýhodnější než v současné době, a už nějakou dobu splácejí, nebo mají nového partnera, se kterým chtějí pořídit nové bydlení, je tu možnost sloučení několika úvěrů do jednoho nového s lepšími podmínkami prostřednictvím refinancování hypotéky.

Jistou úsporu lze získat využitím akční nabídky při sjednávání hypotéky jako je Hypotéka s bonusem nebo v současné době probíhající KUS KUS hypotéka. Na internetových stránkách Hypoteční banky si můžete prohlédnout, jak nabídka KUS KUS hypotéka funguje, a spočítat, jaké by přinesla výhody. Zájemci o KUS KUS hypotéku nemusejí kvůli jejímu vyřizování hned navštěvovat banku, protože Hypoteční banka provozuje na svých internetových stránkách Virtuální pobočku.