Výhody a nevýhody jednotlivých grilů

Vyhovující klimatické podmínky letních podvečerů doslova vybízejí k posezení u rozehřátého grilu. Vůně linoucího se masa dokáže přivodit příjemnou atmosféru při jakékoliv příležitosti s ohledem na zahradní tématiku a setkání s přáteli. Pojďme se v tomto článku seznámit s výhodami různých grilů a ulehčeme si tak jejich pořízení. Možná, že právě tyto informace se pro vás stanou užitečnýmii.

Výhody grilu na dřevěné uhlí

Gril na dřevěné uhlí má svou úžasnou výhodu skrytou ve velmi nízké pořizovací ceně. Určitě nesmíme pozapomenout na příjemnou vůni dýmu, která dodává pokrmům nezaměnitelnou chuť a eleganci. Grily na dřevěné uhlí jsou především nenáročné na údržbu a je s nimi nenáročná manipulace.

Výhody grilu na plyn

Perfektní výsadou grilu na plyn je jeho manipulovatelnost. Hlavním tepelným zdrojem jsou hořáky, které jsou připojené k propanbutanovým bombám, kde zároveň najdete manuální regulaci plamene a tím i teploty. Další užitečnou vlastností těchto grilů je kupodivu rychlá připravenost.

Výhody lávových kamenů

Nutno podotknout, že lávové kameny neplní funkci přívodu zdroje tepla, jsou nahřívány plynem či elektřinou, čímž vyzařují horkost a ohřívají potraviny. Díky této důmyslné technologii nevzniká žádný dým ani jiné nežádoucí látky včetně zplodin. Výhoda se twedy vyznamenává v ekologickém provozu. Jedná se o nejčistější gril na celosvětovém trhu. Nedochází zde k žádnému spalování tuků a navíc je zajištěna opravdu geniální výhřevnost srovnatelná s grily na dřevěné uhlí.

Elektrické grily

Elektrické grily se dají používat na bytových terasách. Jedná se o systém využívající nahřívání spirály, z kterých pak sálá teplo. Také se můžete setkat s teflonovou deskou. Elektrický gril je hygienický a praktický na obsluhu. Kromě toho, že se dá využíva v interiéru disponuje manuální regulací teploty.