Vyzkoušejte dovolenou ve střední Evropě. Nebudete litovat!

Proč cestovat jen do přímořských letovisek, když i střední Evropa má co nabídnout. Nevěříte? Pokusíme se vás přesvědčit!

Výhod dovolené ve střední Evropě je hned několik. První je vzdálenost. Do Maďarska či na Slovensko to je rozhodně blíž než na Kanárské ostrovy. Nejenže strávíte kratší dobu na cestě, ale také za ni méně zaplatíte.

Balaton, termály a Budapešť

Rádi se koupete? V tom případě můžete vyrazit k maďarskému Balatonu, za totalitních dob oblíbené dovolenkové destinace, která se opět vrací na výsluní slávy. A plánujete-li podzimní či dokonce už zimní dovolenou, neměly by vaší pozornosti uniknout tamní termální lázně (Balf, Bükfürdö, Györ, Kehida, Harkány, Pápa, Mosonmagyaróvár, Sárvár a Zalakaros). V každém ročním období je pak krásná Budapešť. A cestou navíc můžete navštívit Bratislavu a Vídeň. Zkrátka to vzít z jedné vody načisto.

Krakov, Leba a pohyblivé písečné duny

Spoustou krás oplývá i náš severní soused Polsko. Milovníci historických měst zcela určitě zamíří do Krakova, kam pohodlně tam dojedete nočním vlakem. Nedáte dopustit na moře? V tom případě si do navigace dejte třeba malé přímořské městečko Leba. A když už tu budete, určitě si udělejte výlet do Slovinského národního parku pověstného svými pohyblivými písečnými dunami.

Kde se ubytovat?

Máte radii hotely, apartmány, nebo upřednostňujete penzionáty, chaty či chalupy? Všechny zmíněná ubytovací zařízení nejenom v Čechách, ale i zemích střední Evropy sdružuje server hotel.cz. na jednom místě seženete ubytování v Maďarsku, Polsku, Německu, Chorvatsku i Rumunsku. K dispozici jsou hotely v Budapešti, Vídni, Berlíně i Bratislavě. Hotely ve Vysokých Tatrách i u Balatonu Všech cenových kategorii. Chce to jen zvolit si termín, vybrat ubytování na hotely.cz a vyrazit. Tak si to užijte!