Vyzkoušeli jsme za vás infrasaunu Classic 2000!

Po domácích infrasaunách je v současnosti stále vyšší poptávka. Od prodejců tohoto produktu i z mnoha odborných publikací se můžeme dozvědět o mnoha pozitivních vlastnostech a účincích infrasaun. Právě z těchto důvodů se zvyšuje poptávka a lidé mají o saunu v domácnosti stále větší zájem. I my jsme si samozřejmě vědomi zvýšeného zájmu a tak jsme se rozhodli, že vyzkoušíme infrasaunu za vás a podělíme se s vámi o své dojmy a zážitky. Po detailním uvážení jsme pro test zvolili model Classic 2000.

 

Classic 2000 – infrasauna pro jednu osobu

Chtěli jsme testovat infrasaunu, kterou by si mohlo dovolit největší spektrum zákazníků. S ohledem na místo v interiéru tedy náš výběr vyhrála Infrasauna Classic 2000. Jedná se o saunu pro jednu osobu s rozměry 90x102x190 cm. Stěny sauny jsou vyrobeny ze dřeva kanadského jedlovce – hemlocku a stejně tak i interiér sauny. Celá přední stěna s dveřmi je ale skleněná, vyrobená z bezpečnostního pískovaného skla o tloušťce 6 mm. To ocenila především má kolegyně, které nedělají uzavřené prostory příliš dobře. U tohoto modelu je po celou dobu procesu vidět ven z infrasauny. Na první pohled se zde tedy snoubil elegantní vzhled a nebylo zapomenuto ani na praktičnost.

2

 

Jak je to se samotným vytápěním

U mnoha druh infrasaun bývá často problém se zářiči a především s rovnoměrným rozvržením tepla. U tohoto modelu infrasauny jsme zjistili, že vytápění zajišťuje hned 7 karbonových topidel v tenkých pásech. Chvíli jsme si říkali, proč zde nejsou keramická topidla, ale pak jsme zjistili, že každý druh má své pro i proti. Karbonová topidla se sice déle zahřívají, ale zase dosahují delší životnosti, ale k tomu hlavnímu. Musíme konstatovat, že s rozmístěním topidel si dali pracovníci ve vývoji opravdu záležet. Pozná to i opravdový laik a to tak, že tělo je zahříváno naprosto rovnoměrně. Není to tak, že by záda byla nahřívaná více, než břicho. Rovnoměrné prohřívání má nejvyšší účinky pro zdravé tělo. A teď další zajímavost. Třicetiminutový proces saunování v tomto modelu infrasauny nestál ani 4Kč. Provozní náklady jsou opravdu minimální?

 

Od koho je infrasauna Classic 2000?

Na závěr je nutné říci, že nám byla infrasauna zapůjčena od společnosti Marimex, tedy od jednoho z největších výrobců infrasaun na našem území s širokou a komplexní nabídkou.