Začínáte už topit? Pozor na vysoké výdaje na konci zimy!

Pro vlastníky rodinných domů nastává nejméně oblíbené roční období. Noční teploty pod 10°C jsou bohužel už běžnou záležitostí a zanedlouho tomu nebude jinak ani ve dne. Pravá zima ještě ani nezačala, a pokud začínáte s vytápěním interiéru už nyní, můžete být na konci zimy překvapeni celkovou sumou za vytápění jediné sezony. Bohužel ve většině případů se jedná o nemilé překvapení.

 

Ještě stále je čas něco s tím udělat

Při cestě za snížením výdajů za vytápění by neměl nijak utrpět komfort domácnosti. Méně topit rozhodně není ideální variantou. Stačí jen zamezit tomu, aby teplo unikalo ven z interiéru, tedy snížit tepelné ztráty. Kudy teplo z interiéru uniká? Má k tomu 3 cesty. První možností úniků jsou okna. Druhou možností je obvodové zdivo a tou třetí je únik tepla stropem a půdními prostory. Na realizaci výměny oken nebo zateplení fasády je přeci jen už pozdě a nejde provádět ze dne na den. Vyžadují důkladné promyšlení i stavební připravenost. Zato zateplení stropů a půd lze ale provádět prakticky kdykoliv.

 

Správný materiál a metoda je základem úspěchu

Pokud se rozhodnete pro zateplení stropů a půdních prostor, musíte nejprve správně vybrat nejprve technologii zateplení a pak i materiál. Jedině tak totiž dokážete snížit tepelné ztráty na opravdu minimální hodnoty. Správně vybrat není jednoduché, protože materiálů a technologií je v současnosti hned několik. Jednotlivé metody mají různou účinnost. Důležité parametry při výběru jsou samozřejmě zvuková a tepelná izolace, minimalizace vzniku tepelných mostů, odolnost proti plísni, hlodavcům, požáru a vlhnutí a materiál by neměl po čase sléhat. Vynikajících hodnot v těchto oblastech dosahuje například foukaná minerální izolace.

 

IP Izolace Polná nabízí účnou metodu, která sníží ztráty až o 30%

Jedním z předních specialistů na foukané minerální izolace na našem území a jejich aplikaci je společnost IP Izolace Polná. Ta k zateplení využívá unikátní foukanou minerální izolaci Magmarelax®. Tento druh izolace má vysoké tepelně-izolační schopnosti a dokáže snížit ztráty rodinných domů až o 30%, což může znamenat i několik tisíc korun. Celé zateplení průměrně velkých střešních prostor rodinného domu je hotovo za 3 hodiny a vyžaduje skoro žádnou stavební připravenost, jen uklizenou půdu.

Detailní informace najdete na www.ippolna.cz.