Zahrádka plná čerstvých bylinek i u vás doma!

Mluví-li se o vaření, jistě není žádným tajemstvím ani překvapením, že středobodem chutné kuchyně není nic jiného, než čerstvé bylinky. Každá svědomitá hospodyňka ví, že se zmraženými či sušenými bylinkami nikdy nevykouzlí tak lahodné pokrmy. Vaří-li se doma z čerstvých bylinek, nejen kuchyně, ale i celý byt okamžitě nádherně voní a každému se ihned sbíhají sliny. Ačkoli si to možná neuvědomujete, na pěstování bylinek nemusíte patřit mezi zkušené zahrádkáře, ale velice snadno to zvládnete i u vás doma! Stačí, když si na pomoc zavoláte pár užitečných pomocníků, kteří se o vaše bylinky hravě postarají. Vytvořte si zahrádku plnou čerstvých bylinek i u vás doma a vaření hned bude o něco veselejší!Nechte práci na květináči!

Slyšeli jste již o samozavlažovacích květináčích? Kouzlo těchto chytrých nádob spočívá ve velmi jednoduchém, byť ocenitelném triku, díky kterému bude vaše starost o bylinky o něco jednodušší. Samozavlažovací květináče fungují na principu, kdy rostlina nepije vodu sama, nýbrž vodu saje zemina a rostlina si z ní následně bere potřebné množství společně s živinami. Skládá se vždy ze dvou částí: do vrchní části přijde zemina s rostlinou, zatímco do spodní části se lije voda.

Pro ty, kteří chtějí pěstovat ve velkém!

Na obdobném principu fungují i velmi oblíbené samozavlažovací truhlíky. Stejně jako květináče se skládají ze dvou částí. O rostliny, které do nich zasadíte, se starají s maximální péčí. V podstatě se starají za vás. Vy se tak můžete těšit ze zdravého růstu vašich bylinek, pro jejichž vývoj jste skoro nemuseli hnout prstem. A takové pěstování je radost!

Jaký máte výběr?

Na trhu je k dostání celá řada samozavlažovacích květináčů i truhlíků, mezi kterými můžete do sytosti vybírat. Své rozhodování můžete přizpůsobit i estetické stránce, což jistě oceníte. Květináče i truhlíky se vyrábí v pestré nabídce tvarů i barev, od obyčejných a klasických tvarů až po zajímavé kousky. Co se barev týče, setkáte se s obyčejnou hnědou, ale také s kombinací dvou barev, které dávají květináčům či truhlíkům úplně jiný rozměr.

Největší výběr najdete na www.plastia.cz