Zbavte se hlodavců pohodlně

To, co lidé z panelákových bytů znají snad jen z vyprávění je pro zahrádkáře a majitele rodinných domů často denní chléb. Myši, rejsci a další hlodavci, kteří obtěžují v domě i ničí úrodu na zahradě. Jak na ně?

 

Samoobsluha k dispozici

Co se ale vybaví každému při představě toho, jak vyhubit myši, jsou pastičky. Ty používali už naši prarodiče a v téměř stejné podobě je máme dodnes. Účinnost je však časem téměř nulová, protože myši jsou chytré a jen tak se chytit nedají. Jako druhá možnost pak jsou různé jedy a směsi, které myš pozře a následně uhyne. Existuje mnoho forem těchto přípravků, za jednu z nejúčinnějších jsou považovány samoobslužné sáčky, známé také jako liquid bag aroma. Jedná se o aromatický gel v sáčku, který je pro hlodavce velmi atraktivní a lákavý chutí i vůní. Nemusíme tak přemýšlet, zda nastražit slaninu nebo sýr, natahovat pastičky a chodit kontrolovat, jednoduše vytlačíme podle návodu gel ze sáčku a počkáme, až se hlodavec sám obslouží.

 

Venku plašte

ne vždy nám ale myši přijdou na místa, kde pro ně chystáme hostinu. Lákat je do domu je zbytečné, můžeme být rádi, že je doma nemáme a naopak se snažíme je od domu dostat co nejdál. Na to je skvělý pachový odpuzovač na myši, jehož pach nemají rády a tak se mu chráněnému prostoru vyhýbají. Odpuzovač se snadno aplikuje, jednoduše ho nastříkáte tam, kam potřebujete. Ploty, kurníky, kůlny, dveře, ale i kamen a skalky. Je vhodný pro venkovní použití, i když obsahuje jen přírodní látky, nemusí být jeho odér v domě vítaný a tak do obytných místností není doporučeno aplikovat. Venku však odvede svou práci skvěle a myším a dalším hlodavcům bude zabraňovat přiblížit se k místům, která chrání.

Boj s hlodavci občas připomíná boj s větrnými mlýny, ale je třeba vytrvat a využít všech dostupných prostředků. Jinak bude náš dům sloužit jako spižírna pro myši, což jistě nechceme.