Zimní zahrada, kterou složíte stejně rychle jako Lego

Stavebnicově řešené je dnes už ledacos. Zvláště hlava rodiny ráda při návštěvě hobbymarketů zavzpomíná na svá dětské léta strávená nad stavebnicemi typu Merkur či Lego a odnáší si domů s hrdostí balíček, ze kterého na konci vznikne lehátko, skříň nebo třeba skleník. Ale stejně jednoduché může být i sestavení větších staveb. Důkazem toho jsou stavebnicové zimní zahrady.

Ještě v 17. století sloužily zimní zahrady jako skleníčky, ve kterých vyšší šlechta pěstovala citrusy a další exotické plody, které byla na jídelníčku vzácností. Dnes už nejde o tak nedostupný komfort. Moderní materiály a technologie výrobu zimních zahrad zlevnily a zpřístupnily tak mnoha lidem.

 

Zimní zahrada jako prodloužení obytného prostoru

Díky kvalitním transparentním výplním stěn, vyrobeným nejčastěji z prakticky nerozbitného akrylátu, se mohou stavebnicové zimní zahrady stát plnohodnotnými místnostmi, ve kterým můžete v zimě i v létě načerpat sílu z paprsků životadárného sluníčka a účinně se tak bránit depresím a dalším chmurným náladám.

pavilon_9

Díky odolným materiálům a kvalitnímu UV filtru vás z pohodlného místečka v houpacím křesle nebo třeba hamace nevyžene, vítr, mráz, déšť a letní vedra. Starosti si nemusíte dělat ani s údržbou. I levné zimní zahrady z hliníku jsou v podstatě 100% bezúdržbové s dlouhou životností a prodlouženou 10letou zárukou.

Stačí je pouze sestavit podle návodu a užívat si příjemných chvílí s rodinou nebo nad stránkami oblíbené knihy. Večírek nebo zahradní párty dostanou za průhlednými stěnami, které zprostředkovávají všem zúčastněným kontakt s okolní přírodou, ten správný šmrnc. A pokud by vám přívětivá tvář zahrady přece jen chyběla, můžete vsadit na kvalitní zahradní topidla například v podobě přenosného ohniště nebo výkonných terasových ohřívačů. Díky nim sezóna zahradních párty neskončí s nástupem chladných nocí, ale může pokračovat klidně po celý rok.