Zkroťte vlny ve vlasech

Vlnité vlasy mají mnoho výhod a pokud jsou zdravé, vypadají naprosto kouzelně. Ne vždy tomu tak ale je, místo lesklých bohatých vln se pramínky kroutí každý jinam a vypadají unaveně. Často je na vině špatná péče a výběr nevhodných přípravků.

Přirozený typ vlasů máme daný od přírody. Rovné vlasy se mohou stát vlnitými, když jim trochu pomůžeme, ale samy od sebe se nikdy kroutit nebudou. Stejně tak vlnité vlasy se samy nenarovnají a vždy se budou vlnit. Že chtějí ženy s rovnými vlasy být majitelkami romantických kudrlin a naopak ženy s prstýnkovou hřívou touží po rovných vlasech, to je známá věc už od pravěku. Na kosti mrtvých zvířat se vlasy natáčely pro větší objem a bohaté vlny, později v antice se naopak ženy horkým železem snažily vlasy narovnat. Výsledky si asi dovede každý představit a tak i když dnes moderní technologie umožňují svůj přírodní typ vlasů trochu poupravit, stejně nakonec dáme přednost tomu, co je pro nás přirozené.

Vlnky a kudrlinky nás ale dokážou někdy pěkně potrápit, nedržet tvar, točit se na jinou stranu než potřebujeme a místo bohatých vln máme na hlavě, řečeno slovy našich babiček, vrabčí hnízdo. Se správnou péčí ale můžeme i vlnité vlasy umírnit a zkrotit. Základem je hydratace a zamezení vysušování vlasů. První krok tak musí být kvalitní šampon, který vlasy zregeneruje a zároveň je nezatíží. Proteinový šampon od značky Nouvelle z řady Curl me up je skvělou volnou pro vlnité vlasy, které jsou unavené nebo poškozené. Díky pantenolu a vysokému obsahu proteinů je dokonale vyživí a navrátí jim pružnost a lesk. Pro dokonalý vzhled pak péči doplňuje sprej Easy Controll ze stejné kolekce, který se aplikuje na suché vlasy a chrání je před nadměrným vysušováním.

Se správnou a kvalitní péčí budou vaše vlnité vlasy vyživené, lesklé a zdravé na pohled. Na www.puls.cz najdete mnoho přípravků od profesionálních značek, které můžete použít v klidu domova a svým vlasům tak dopřát tu nejlepší péči.