ID:105002126

Zpestřete si zahradní párty kompaktním ohňostrojem. Dbejte ale na bezpečnost vás i vašich blízkých.

Prázdniny se končí, ale čas na zahradní oslavy si najděte i na začátku školního roku. Venkovní oslavy si opepřete zahradním ohňostrojem. Nezapomínejte ale přitom na bezpečnost všech přítomných.

Ohňostroje a jiné pyrotechnické výrobky lidi přitahují celá staletí. Předchůdci dnešních ohňostrojů se používaly už ve staré Číně a dodnes se těší velké oblibě po celém světě. Díky zvyšující se bezpečnosti jednotlivých výrobků a rozrůstající se řadě zábavní pyrotechniky si může různé rachejtle, petardy a dokonce i ohňostroje koupit téměř každá dospělá osoba.

Dnes už nemusíte nad ničím přemýšlet, koupíte si jednu jedinou krabici a nádherný ohňostroj je na světe. I v případě takovéhoto domácího ohňostroje je ale třeba dodržovat určitá bezpečností pravidla. Přeci jenom jde o zdraví vás a vašich dětí.

 

Vybírejte si jen osvědčené prodejce!

V dnešní době už máte řadu e-spohů věnujících se zábavní pyrotechnice a díky nim si můžete v klidu domova prohlídnout, co by bylo pro vaši zahradní párty to nejvhodnější. Určitě se vyhněte různým stánkařům či jiným nevěrohodným prodejcům. Díky různým internetovým fórům a porovnávačům můžete jednotlivé e-shopy hodnotit, takže vždy si můžete zjistit, že si kupujete pyrotechniku od osvědčeného prodejce.

 

Sledujte věkové omezení pyrotechniky

Kompaktní ohňostroje mohou zapalovat pouze dospělé osoby. Některé z nich dokonce lidé, kteří dovršili 21 let. Jiné pyrotechnické výrobky, například profi petardy, jsou dokonce určené pouze držitelům průkazu odpalovače ohňostrojů. Raději si vždy na internetu zkontrolujte, zda jste koupili pro vás vhodnou pyrotechniku a při odpalování dbejte na to, aby byly v bezpečné vzdálenosti především děti. K zapalování svoje ratolesti rozhodně nepouštějte.

 

Na alkohol ani nemyslete!

Víno, pivo a jiné alkoholické nápoje k oslavám patří, ale pokud víte, že budete během večera odpalovat ohňostroj či jinou pyrotechniku, raději se alkoholu ani nedotýkejte. Přece byste nechtěli zranit někoho ze svých blízkých?

 

Poškozené výrobky raději nezapalujte

Pokud se vám zdá, že vámi zakoupeným výrobek není něco v pořádku, například má-li poškozený obal, odpalování ohňostroje se vyhněte. Party se obejde i bez něj a výrobek radši reklamujte.

 

Bezpečnostní pokyny nejsou pro srandu králíkům

Každý pyrotechnický výrobek od certifikovaného výrobce by měl obsahovat návod, jak výrobek používat a samozřejmě i bezpečnostní pokyny k odpálení. Víme, že čtení návodů není moc trendy, ale u pyrotechnických výrobků si všechny pokyny raději pořádně přečtěte.

A jedna rada na závěr! Než si ohňostroj vůbec koupíte, zjistěte si, zda a kdy jej můžete na vašem pozemku uspořádat. Některé obecní úřady upravují, v kterých hodinách je možné pyrotechnické výrobky odpálit. Vyhnete se tak pokutě a jiným nepříjemnostem.

Přejeme bezpečnou třaskavou zábavu!

Zdroj foto: bigstockphoto.com