5 základních kroků, jak zrychlit metabolismus

Dodržujete zásady zdravého jídelníčku a nedaří se vám zhubnout? Přinášíme vám ověřené kroky, které vás dovedou až k vytoužené štíhlé postavě. Podívejte se s námi, jak zrychlit metabolismus a začněte tato pravidla dodržovat už dnes.

1) Nemíchejte bílkoviny

Slyšeli jste někdy o tom, že by se ve zdravém jídelníčku neměly míchat bílkoviny? Doporučuje se to z toho důvodu, že každá z bílkovin obsahuje určité množství benefitů a výhod pro tělo. Tím, že je smícháte, dodáte tělu jen látky a živiny z té nejméně kvalitní. Zkuste do každého jídla přidat jen jednu bílkovinu a všímejte si klesající ručičky na váze.

2) Přidejte lněné semínko a olej

Ať už cvičíte doma nebo máte členství ve fitness klubu, kombinujte pravidelné cvičení se zdravou stravou. Energii a sílu na cvičení vám dodají ořechy a semínka. Vyzkoušejte lněné semínko, které se hodí například do kaše nebo jogurtu. Denně si dejte také tři lžíce lněného oleje, který podporuje štěpení tuků a formování vaší postavy bude rychlejší a viditelnější.

3) Dostatečně pijte

Pokud si čtete ověřené rady, jak zhubnout, určitě znáte poučku – dostatečně pít. Většinou se dozvíte, že byste měli pít 3 až 4 litry čisté vody denně. Ve skutečnosti je však pitný režim závislý na individuální váze. Sami si spočítejte, kolik musíte denně vypít vody, aby vaše tělo fungovalo tak, jak má. Obecně se doporučuje vypít zhruba 30 ml na 1 kg vlastní váhy.

4) Cvičte chytře a efektivně

Při výběru pohybové aktivity se soustřeďte na to, co vás baví. Metabolismus zrychlíte hlavně kardio aktivitou. Vyzkoušejte spinning nebo H.E.A.T program. Nebojte se ani posilování, které dokáže s vaší váhou divy. Díky členství ve fitness a wellness klubu rychle a jednoduše zpevníte své tělo, získáte fyzickou kondici a navíc přeměníte tuky ve svaly.

5) Podpořte svou motivaci

Je důležité soustředit se na pozitivní motivaci. Odměňte se příjemnou relaxací na masáži nebo ve wellness zóně a nezapomínejte odpočívat. Pokud budete cvičit denně, vaše tělo bude bez energie. Zkuste si dopřát alespoň tři dny v týdnu pauzu nebo se věnujte lehčím sportovním aktivitám.