Jak vybavit domácí posilovnu?

Chladné počasí, které s sebou přináší podzim, už některým venkovním aktivitám nepřeje, stejně jako brzká tma. Přesto se ale pohybu nechceme vzdát a cvičíme doma. Co by nám v domácím fitku nemělo chybět?

Našemu tělu i kondici prospívá pravidelný pohyb, který nám navíc i zlepšuje náladu a pomáhá najít si čas i jen pro sebe nebo se naopak setkat s přáteli. Když ale skončí léto a počasí nám přestane přát, raději zvolíme cvičení uvnitř než vítr a déšť. Spoléhat se na sportovní centra nemusí být vždy rozumné, navíc mají často otevírací dobu, která nám nevyhovuje. I domů si můžeme pořídit profesionální vybavení a zacvičit kdykoli najdeme chvilku, před prací či pozdě v noci. Různé typy vybavení nám pak umožní zaměřit trénink tak, jak zrovna potřebujeme.

  • Cvičení s vlastní vahou je účinné, ale v domácí výbavě bychom přesto měli mít činky. Ty nám umožní vyšší zátěž i více cviků na procvičení celého těla.
  • Jednoduché a přitom efektivní cvičení umožní boxovací pytel. Ty lze zavěsit ke stropu nebo využít stojící typy, které můžeme postavit kamkoli chceme s ohledem na možnosti daného prostoru, kde cvičíme. Ideální váha pytle je asi polovina toho, co sami vážíme. Pokud vám ale tento typ cvičení nic neříká, investujte raději do jiného vybavení pro procvičení všech partií těla, jako je například eliptický trenažér.
  • Pro účinný kardiovaskulární trénink využijeme běžecký pás. Je vhodný pro chůzi i běh a pomáhá udržet či zlepšit celkovou kondici. Vyrábí se v různých délkách a šířkách, vybírat bychom měli především podle stylu běhání a případně dalších funkcí, třeba simulaci běhu do kopce nebo možnost volby přednastavených tréninků.

Venku může pršet nebo mrznout, ale pravidelné cvičená vynechat nemusíme. V pohodlí domova, v teple a suchu si přes zimu zlepšíme kondici bez ohledu na počasí.