Romantika na Třeboňsku

Letošní rok na jaře jsem dostala od přítele poukaz na červnový pobyt pro dva. Jednalo se o ubytování v Jižních Čechách na 4 dny (3 noci), konkrétně v penzionu Domanin. Nejprve jsem z toho byla trochu na rozpacích, protože jsem původně chtěla jet na Moravu do nějakého sklípku. Nakonec se z toho ale vyklubala jedna z nejlepších dovolených, jakou jsme spolu kdy podnikli.

Ubytování na Třeboňsku poradila přítelovi jeho maminka, která tam sama byla nedávno na dovolené. Možná právě proto jsem nabyla dojmu, že jsou Jižní Čechy ráj cyklistů a rodin s dětmi. Po celou dobu pobytu jsme však potkávali stejně mladé páry a v penzionu s námi byla ubytovaná i jedna rodina s dětmi.

 

Útulné a příjemné prostředí

Nejvíce jsem byla asi překvapená z interiéru penzionu. Ten byl velmi moderní (náš pokoj mi připomínal jedno zákoutí z Ikei), všude bylo čisto a doslova to tam svítilo novotou. Postel byla pohodlná a v koupelně na nás čekal sprchový kout (nesnáším hotely, kde se musím sprchovat ve studené vaně). Přítel připlatil snídani, kterou jsme se zasytily až do oběda.

Nechtělo se mi vařit, ačkoliv je v penzionu k dispozici plně vybavená kuchyň. Pro obědy a večeře jsme si vždy vybrali nějakou místní hospůdku. V okolí jich najdete vícero a podle mě si zde z místní kuchyně vybere skutečně každý.

e5

Třeboňsko na kole

Kola jsme si půjčili v nedaleké půjčovně, takže jsme s nimi nemuseli mít vůbec žádné starosti. Nejsem moc velký sportovec a tak jsme si v poklidném tempu projížděli rybníky protkané krajinou. Musím uznat jedno – všudypřítomná vodní hladina, sluneční odlesky a příroda mě naprosto učarovali.  Večer jsme si pak vždy vzali k jednomu z blízkých rybníků láhev vína (a repelent).

Celé to na mě působilo neskutečně romanticky a už teď se nemůžu dočkat, až se do Třeboňska a penzionu Domanín opět vrátím. Pro mě to bylo úplné objevení Ameriky a jsem ráda, že jsem se nepachtila do Chorvatska autem, jako většina našich přátel.