Začněte používat včelí med a mateří kašičku a žijte zdravěji

Mít pevné zdraví po celý život je přáním každého z nás. Proto také stále více osob dodržuje zdravý jídelníček, dbají na to, aby měly v kuchyni kvalitní suroviny, z nichž vaří. Stejně tak se snaží případné zdravotní potíže řešit bez chemických léků za použití přírodních produktů, bylinek atd. V tomto ohledu má obrovské využití i kvalitní včelí med. Je ale důležité nakupovat jej u ověřeného včelaře či prodejce, který se spolehlivými včelaři spolupracuje.

Kde koupit kvalitní včelí med?

Našemu zdraví prospěšný včelí med je používán už po tisíciletí. Je vyhledávaný jako přírodní sladidlo, pomáhá při nachlazení, při budování lepší imunity, je možné připravit si díky němu účinné masky na pleť… Včelí med je sladká, různě hustá hmota, která může mít různé odstíny žluté až hnědé barvy. Včely jej vyrábí z nektaru kvetoucích rostlin a z medovice, která se nachází na listech a jehličí stromů, jako jsou dub, jedle nebo třeba smrk.

Nakupovat bychom měli u včelaře, kde máme záruku pravosti medu, kde prodává jen med vlastní produkce. Rodinnou včelí farmu můžete najít např. na webových stránkách slovenskemedy.cz. Nabízí vám tady medy jak ze své rodinné včelí farmy, tak manuka medy z Austrálie. Vybrat si lze med květinový, slunečnicový, lipový, akátový med, faceliový, kaštanový a medovicový.

Dopřejte si i mateří kašičku

Je škoda, že mnozí lidé neznají účinky mateří kašičky. Právě ona je výživným produktem s obsahem proteinů a vitaminů. Působí velmi příznivě na mozek, zvyšuje počet erytrocytů, kulocytů a hemoglobinu, mění obsah železa v krvi. Doslova zázračná mateří kašička pomáhá při léčbě trávicích poruch, poruch urogenitálního systému, je vhodná na celkové zvýšení odolnosti. Ve vyšším věku zlepšuje využití vápníku v organismu, takže tlumí rozvoj osteoporózy a působí proti předčasnému stárnutí.

Více na slovenskemedy.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *