Jaká fakta a mýty jsou spojené s filtrací vody?

Kohoutková voda plná chlóru a dalších tělu škodlivých látek, balená voda vysoké kvality z přírodních zdrojů, filtrování zbavující kohoutkovou vodu pro tělo potřebných minerálů a dalších látek…To vše jsou mýty ovlivňující spotřebu vody. Pojďme se na pravdivost některých z nich podívat důkladně.

 

První mýtus: Kohoutková voda je závadná

Tak přesně tuto informaci musel vypustit do světa některý z výrobců balené vody. Voda, která vám doma teče z kohoutku je přísně hygienicky kontrolována, pravidelně testována a většina norem, které jsou pro tuto vodu nastaveny je mnohem přísnější než ty, které platí pro vodu balenou v PET láhvích. Rozhodně se tedy nemusíte bát natočit si doma skleničku vody přímo z kohoutku. Samozřejmě, že se v kohoutkové vodě mohou vyskytovat některé příměsi jako například rez z potrubí, v bytech ve starších zástavbách dokonce olovo z trubek. Zejména ve velkých městech pak chuť vody dokáže pokazit chlór, který se používá k její dezinfekci. Se všemi těmito nešvary si poradí kvalitní filtrace vody. Je jedno, zda zvolíte průtokový filtr instalovaný na kohoutek nebo filtrační konvici. Obě varianty vám připraví dokonale chutnou kohoutkovou vodu bez nežádoucích příměsí, která se stane vaším oblíbeným nápojem a kvalitnější alternativou k balené vodě.

 

Druhý mýtus: Filtrace z vody odstraní pro tělo potřebné minerály

Zejména v průběhu sportovní či zvýšené pracovní zátěže potřebuje naše tělo pravidelný přísun tekutin a v nich rozpuštěných minerálů, jako například hořčíku, vápníku, jodu, křemíku, fluoridů a podobných. Kvalitní vodní filtr si poradí s odstraněním pro tělo škodlivých látek za současného ponechání látek příznivých. Zvláště po sportu oceníte možnost napít se chutné a kvalitní vody například z filtrační láhve. Kvalitní uhlíková filtrace minerální látky z vody rozhodně neodstraňuje. I nesportovci tak přivítají možnost napít se nezávadné vody s obsahem všech pro tělo prospěšných prvků. Navíc teče-li vám z kohoutku tvrdá voda, která zatěžuje vaše ledviny a močové ústrojí, jistě přivítáte i odfiltrování vodního kamene z vody.

 

Třetí mýtus: Voda bez chlóru je kvalitnější

Chlór se do vody přidává proto, aby zamezil šíření nemocí a nákaz, které se v minulosti právě díky vodě velice rychle rozmohly a vedly k tragickým koncům. Jde například o úplavici, břišní tyfus, choleru a další. Ty se do vody dostávají s fekálními sloučeninami, které se splaví do vodního zdroje například z hnojených polí. Právě jejich aktivita je chlórem ve vodě eliminována. Přestože je tedy přítomnost chlóru ve vodě pro její chuť nepříjemná, na naše zdraví má tato látka mnohem méně negativní dopady než všechny výše zmiňované nemoci. A navíc pachuť chlóru z vody jednoduše dostanete prostřednictvím kvalitních filtrů.