Novinky v oblasti nářadí

Tento článek věnujeme novinkám, které začaly nahrazovat a usnadňovat práci, při které člověk potřebuje nářadí. Třeba nakonec vyměníte obyčejný metr za laserový měřič vzdálenosti.

 

Osciloscopy

Osciloskopjezařízení používané k měření elektronických signálů a je využíváno zejména v mnoha vědeckých laboratořích. Díky němu může člověk změřit napětí, které se zobrazuje v reálném čase na obrazovce. Co všechno s osciloscopem můžeme měřit?

  • Dokáže nahradit rychloměr – měří rychlost za pomocí času mezi signály čidel průjezdu – začátku a na konci známé délky dráhy.
  • Tlak a sílu při jejich průběhu při převodu na napětí.
  • Osciloscop nahradí otáčkoměr – snímá napájecí proud motoru.
  • Hluk a jeho záznam při převodu na napětí za pomocí mikrofonu a logaritmického zesilovače (zastává funkci hlukoměru).

Termokamery

Termokamera nebo infrakamera má v domácnostech taky své využití – díky ní můžete zjistit, zda vám z domu neuniká teplo, zda vám pořádně těsní okna nebo zda je vaše izolace domu opravdu účinná. Novinkou jsou kapesní termokamery, které jsou vybaveny vysokým rozlišením a možností přístupu k wifi pro rychlé odeslání scanovaných informací.

 

Měřič vzdálenosti

Mnoholidí se snaží si práci usnadnit, proto pro měření délky a vzdálenosti začali používat elektronické měřiče vzdálenosti, které nahradí i obyčejný metr. Navíc měření je opravdu jednoduché a přesné, většina z měřičů má přesnost ± 2 milimetry. Jejich výhodou je rychlost a snadnost měření.

 

Zkoušečka napětí

Žádnému profesionálovi by rozhodně neměla chybět zkoušečka napětí. Dnešní trh nabízí několik druhů těchto zkoušeček, můžete si tak vybrat mezi klasickou, bezkontaktní nebo vysokonapěťové či teleskopické – záleží na tom, k čemu ji člověk chce používat. Jistě nám dáte za pravdu, že je lepší se opravdu někdy přesvědčit, zda v zásuvce elektrický proud stále probíhá.