Pořiďte si motokufr a vyrazte na několikadenní výlet na motorce

Pokud plánujete vyrazit na motorce na dovolenou, neobejdete se bez speciálních zavazadel. Současný trh je poměrně rozmanitý a vybrat si můžete hned z několika provedení. V první řadě si však ujasněte, o jaký typ zavazadla by se mělo jednat, protože jednotlivé modely disponují různým upínáním i kapacitou.

Terénní motocykl vyžaduje jiné motokufry než cestovní, a proto byste měli konkrétní zavazadlo vybírat i podle typu motorky.

 

Druhy zavazadel pro motocykly

Cestovní tašky na motorky se rozdělují na několik základních kategorií. V první řadě jsou oblíbené horní moto kufry, které se montují na zadní nosič, případně sedadlo spolujezdce. Stejně tak jsou připraveny i boční varianty, které se prodávají v páru. Zapomenout nesmíme ani na tankvaky. Jak už samotný název napovídá, upevňují se na nádrž.

Dále se zavazadla rozdělují podle toho, z jakého materiálu se vyrábí. Kufry na moto jsou buď z hliníku, nebo plastu. Oba materiály jsou vysoce odolné, nepromokavé a zvládnou klidně i terén. Velkou výhodou je také to, že jsou uzamykatelné a odolné proti povětrnostním vlivům.

Další možností jsou motobrašny, jež jsou v několika tvarech i velikostech. Vyrábí se z odolného balistického nylonu odolného proti oděru, ale i z voděodolného vinylu, kůže a dalších kompozitních materiálů. Moto brašny nemusí být nutně velké, zakoupit se totiž dají i taštičky na nohu, ledvinky kolem pasu, dokladovky a podobně. Zkrátka si vybere každý motorkář.

 

Kde koupit moto kufry a brašny?

Pokud si chcete koupit kufry anebo brašny na moto, stačí se podívat do pestré nabídky internetového obchodu MotoSP.cz. Specializuje se na produkty značky GIVI, která je v oblasti moto příslušenství proslulá. Produkty GIVI se totiž vyznačují dlouhou životností a vysokou kvalitou.