Přírodní bohatství čajů

Přichází chladné počasí a s ním také častější konzumace čajů. Konečně si můžeme v klidu vychutnat i tento horký nápoj, který, ač o tom mnoho lidí pochybuje, v sobě obsahuje mnoho prospěšných látek.

Čaj je dostupný, chutný a zdravý a nemluvě o tom, že v každém čaji se také skrývá mnoho přírodních zázraků. Nejvíce takových látek obsahuje zelený čaj. Bílý čaj vás skvěle pročistí a zrychlí metabolismus. Černý čaj zase bystří mysl. Ale samozřejmě se nedoporučuje pít ho víc jak 4 x denně, obdobně jako kávu. Přece jen všeho moc škodí, a to platí i u zdravých nápojů. U některých typů čaje pak dokonce může dojít k předávkování či poruše spánku.

Zelený čaj je ovšem lék, samozřejmě také v té správné míře. V čem všem je prospěšný? Skládá se téměř ze 130 látek, přičemž z těch nejznámějších jsou zastoupeny alkaloidy (kofein, theofilyn, theobromin), flavonoidy, draslík, fluor, hořčík, mangan, vápník, zinek, železo, saponiny, solicit, třísloviny a několik vitaminy (B1, B2, B3, B7, C, E, K, P).

A dále pomáhá spalovat tuky, chrání před kardiovaskulárními chorobami (snižuje špatný cholesterol), snižuje krevní tlak, slouží jako prevence vůči vzniku cukrovky. Snižuje riziko bakteriální otravy jídlem a bojuje se zubním kazem a eliminuje zápach z úst. To není vše, také dokáže snižovat riziko vzniku rakoviny, slouží jako prevence vůči artritidě, zlepšuje imunitu. Navíc dokáže bojovat proti alergiím, zlepšuje paměť, mozkovou činnost a snižuje stres.Dá se využít jako lokální dezinfekce nebo jako peeling pro zlepšení stavu pokožky a také jako deodorant.

Začne-li vám tedy být zima, ihned se poohlédněte po kvalitním zeleném čaji, který vám může připravit krásná konvice s objemem 1,7l z ušlechtilé oceli Orava VK-3715. Díky použití ušlechtilé antikorové oceli se můžete spolehnout na to, že horká voda bude hygienická a bez zápachů i po mnoha použitích. A pak už se jen můžete nechat unášet magií čajových chutí a dopřát svému tělu blahodárné látky.