Profile EMS pečuje o zraněné svaly a umožní jim rychleji regenerovat

Elektronická svalová stimulace (EMS) není v léčebné rehabilitaci žádnou novinkou. Většina přístrojů je však určena pro použití v lázních nebo léčebnách. Díky Profile EMS můžete výhody této metody využívat i v pohodlí domova a vrátit se tak rychleji do formy po jakémkoli zranění.

Ze školy si možná ještě pamatujete, že v našem těle v každém okamžiku proudí malé množství elektřiny. Tyto drobné elektrické signály mají za úkol zprostředkovávat spojení mezi centrálními a periferními nervovými systémy, jež úkolují svaly v jejich činnosti. Princip fungování EMS je velmi podobný. Jeho elektrické impulsy jsou ale vysílány zvenčí, a do těla pronikají prostřednictvím kůže na předem stanovených bodech. Odtud jsou za pomoci nervů přesně vedeny do konkrétního svalu, který na jejich stimulaci zareaguje kontrakcí – stejně jako při běžné svalové činnosti.

 Profile-3_A

Lepší péče o poraněné svaly i v domácích podmínkách

Hlavní výhodou použití EMS je právě konkrétní zacílení impulsů, které umožňuje lépe pečovat o svaly zotavující se po zranění. Nedílnou součástí takové péče je i závěrečná jemná vibrace dovolující postiženým částem účinně a hluboce relaxovat.

EMS navíc zlepšuje krevní oběh a pomáhá rychle a účinně vyplavovat škodlivé toxiny z tkání. Profesionální i amatérští sportovci pak určitě ocení volitelnou stimulaci pomalých i rychlých svalových vláken, přičemž zvláště ta rychlá se při běžném tréninku posilují jen velmi těžko. A možná Vás zaujme, že elektrostimulační zařízení Profile EMS od roku 2014 využívá třeba i fotbalový klub Leicester City, loňský vítěz anglické Premier League!

 Profile-3_B

Zacvičte si doma s Profile EMS

Použití přístroje Profile EMS je velmi snadné. Kromě samotného přístroje obdržíte ještě 4 podložky s elektrodami, které podle pokynů v českém návodu jednoduše přiložíte na místa určená ke stimulaci a nastavíte intenzitu impulzů, automatické vypnutí a další funkce, které při svém cvičení budete chtít využívat. Vše je možné si uložit do paměti a příště jednoduše pokračovat s již optimalizovaným nastavením. Sponu přístroje přichytíte na opasek a můžete začít s tréninkem.

Varování: Profile EMS by neměly používat osoby s kardiostimulátorem. Těhotné ženy a lidé trpící onemocněním srdce nebo epilepsií by jeho použití vždy měli konzultovat se svým lékařem.