A na co si dát pozor při výběru psích granulí?

Pro většinu z nás je pes členem rodiny a chceme pro něj to nejlepší. Kromě hraček a pamlsků řešíme i kvalitní krmivo, které mu dodá dostatek potřebných živin a bude mu vyhovovat po všech stránkách.

V současné době je na trhu mnoho značek granulí, které se od sebe liší především obsahem a samozřejmě i cenou. Proto je tolik důležité číst složení a mít přehled, co svému psovi do misky sypeme. Výrobci kvalitních granulí, jako jsou Natural & Delicious, v rozpisu složení uvádí i procenta z celkového obsahu u důležitých složek. Vyznat se však jako laik v popiscích a složení nemusí být jednoduché, proto je dobré orientovat se podle čtyř základních kritérií.

 

Kvalita ingrediencí

Ta určuje celkovou kvalitu produktu. Co nejvíce přírodních surovin, co nejméně chemie. Pokud je tedy seznam obsažených složek kilometr dlouhý a obsahuje mnoho umělých přísad a dalších vedlejších produktů, je jisté, že to určitě nebude ta správná volba. I samotné zpracování surovin hraje svou roli.

 

Živočišná bílkovina

Ta by měla být u každého vysoce kvalitního krmiva na prvním místě včetně specifikace, ze kterého zvířete pochází. To vám může pomoci, pokud například váš pes trpí nějakou alergií. Granule N&D používají zásadně maso bez obsahu antibiotik, hormonů nebo konzervačních látek.

 

Tuky a sacharidy

Tuky poskytují vašemu pejskovi nejen vysoce koncentrovaný zdroj energie, ale i esenciální mastné kyseliny napomáhající zdravé srsti a správnému vývoji mozku u štěňat. Na sacharidy nemají psi specifické požadavky, jsou však kvalitním zdrojem energie, živin a vlákniny.

 

Ostatní doplňky

Ve stravě vašeho psa by určitě neměly chybět ani vitamíny, bylinky, ovoce a zelenina. Ty pomáhají ke zlepšení imunity, kvalitní srsti, bezproblémovému trávení a celkově lepšímu fungování organismu.

To, že jste vybrali správně, poznáte na vašem psovi. Bude aktivní, s hebkou a lesklou srstí a chutí do aktivit i her. Kromě procházek a výletů spolu můžete vyzkoušet i některý ze psích sportů jako je puller nebo agility, na zklidnění a procvičení mozku jsou pak dobré psí hlavolamy. Inspiraci najdete v internetovém magazínu na www.infopes.cz včetně mnoha tipů a rad.