Jak pečovat o své vlasy v horkých letních měsících?

Zatímco ochrana kůže v průběhu léta je pro většinu lidí samozřejmostí, je smutné, že na vlasy se zapomíná. Přitom i ony pod ostrým sluncem trpí, a pokud o ně není náležitě postaráno, mohou je paprsky nenávratně poškodit. Jaké nebezpečí skýtá pro vlasy slunce? A co dělat proto, aby nedošly žádné úhoně?

 

Chraňte je

Ať už si balíte kufry k moři nebo hodláte strávit dovolenou v tuzemsku, pamatujte, že sluneční svit může být velmi nebezpečný. Zatímco kůži na těle si můžete natřít krémem s faktorem, pokožce na hlavě stejnou péči dopřát nemůžete. Zůstává tedy často nechráněná a to bez ohledu na fakt, že temeno hlavy je místo, kam slunce svítí nejvíce. Výsledkem pak často bývá spálená kůže na hlavě, obrovské lupy a v neposlední řadě také vypálené kořínky a lysiny. Jestliže se tomuto chcete vyvarovat, noste pokrývku hlavy. Jen tak se můžete uchránit od nepříjemných následků ostrého slunce, mezi které se může zařadit i úpal či úžeh. Zvláště to pak platí u moře, kde přece jen sluneční záření dosahuje mnohem vyšší intenzity než u nás.

 

Předcházejte problémům

Protože slunce je pro vlasy dostatečnou zátěží, vyvarujte se jakékoliv další. Mezi hlavní chyby patří chemické barvy, které fungují na principu, že vlas musí poškodit, aby do něj mohlo proniknout barvivo. Jestliže to tedy není nezbytně nutné, po celé léto nechte barvy na vlasy v šuplíku nebo případně sáhněte po šetrnější alternativě, k níž se v současnosti klaní velká spousta kosmetických salonů. A tou je přírodní henna, která vlas obalí, dodá mu přirozenou barvu a utvoří na něm ochrannou fólii.Ta ho dodatečně chrání před vnějším poškozením. Neopomínejte také návštěvu dámského kadeřnictví. Na léto by se měly vlasy zkrátit nebo by se měly alespoň ostříhat roztřepené konečky. Zapomeňte na fénování, kulmování nebo žehlení vlasů. Raději nechte vlasy přirozeně schnout. V případě, že se vám vlasy zdají krepaté nebo vám vadí nesourodá vlnitost, můžete si je nechat ošetřit brazilským keratinem. Ten vlasy vyrovná, zacelí a dodá jim lesk.